2016-03-10

Konferencja „Moje sześcioletnie dziecko w szkole”

do art. rodzice 6-latków zadowolni.jpg

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Zabrzu

oraz Międzynarodowa Szkoła Podstawowa w Zabrzu

mają przyjemność zaprosić  na praktyczną konferencję  zatytułowaną

„Moje sześcioletnie dziecko w szkole”doświadczenia ekspertów, dyrektorów, nauczycieli i rodziców.

Termin: 30.03.2016
godzina 17:00

Miejsce:  Zabrze, Plac Warszawski 6,  aula  II p.

Adresaci: rodzice, doradcy metodyczni, dyrektorzy przedszkoli i szkół podstawowych

Celem konferencji jest wymiana doświadczeń, dobrych praktyk oraz przedstawienie opinii ekspertów dotyczących rozwoju emocjonalno-społecznego i  intelektualnego dziecka sześcioletniego w kontekście dojrzałości szkolnej.

W ramach konferencji odbędzie się również panel dyskusyjny w trakcie którego będzie  możliwość zadania pytań ekspertom, doradcom metodycznym w punktach konsultacyjnych oraz dyrektorom przedszkoli i szkół podstawowych z terenu miasta Zabrze

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc zwracamy się z uprzejmą prośbą o zgłoszenie swojego udziału za pomocą FORMULARZA ELEKTRONICZNEGO

Program Konferencji:

17:00 – 17:10 – Rejestracja uczestników

17:10 – Otwarcie konferencji

17:15 – 17:35 – „Dzieci chcą się cieszyć, bawić i rozwijać. To jest możliwe w szkole.”

Jadwiga Majeranowska – Psycholog Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zabrzu

17:35 - 17:50 – „Sześciolatek w szkole” – Prezentacja Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Zabrze

17:50 – 18:20 – Panel dyskusyjny poprowadzi Paulina Świtała – Dziennikarz TVZ Zabrze

UCZESTNICY PANELU:

Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zabrzu - Urszula Koszutska

Z-ca Naczelnika Wydziału Oświaty Miasta Zabrze – Ewa Wolnica

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 36  w Zabrzu – Krystyna Wiśniewska

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6 w Zabrzu – Małgorzata Skubacz

Dyrektor Przedszkola nr 43 w Zabrzu – Elżbieta Olejnik

Dyrektor Międzynarodowej Szkoły Podstawowej w Zabrzu – Mariusz Drogokupiec

Przedstawiciel Rodziców – Alina China

18:20 – Dyskusja – pytania otwarte do ekspertów, dyrektorów, pozostałych uczestników konferencji.

W trakcie trwania konferencji oraz po jej zakończeniu dostępni będą do Państwa dyspozycji konsultanci z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zabrzu.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Kontakt z organizatorami konferencji:  tel. 32 274 85 82; 601 410 477

Wśród uczestników konferencji zostanie rozlosowana wejściówka na wybrany pokój zagadek
 (escape room) dla 2 – 5 osób w The Mystery Room Zabrze.

Organizatorzy:

Patronat: