2016-09-01

Inauguracja Nowego Roku Szkolnego 2016/2017

20160901_130033.jpg

1 IX 2016 r. o godzinie 12:30 odbyła się inauguracja roku szkolnego w Międzynarodowej Szkole Podstawowej w Zabrzu wraz z uroczystością pasowania na obywatela świata - ucznia, adepta sztuk Mickiewicza i Shakespear'a.

W tym wyjątkowym dniu zaszczycili nas swoją obecnością czcigodni goście.

Szanowna Pani Małgorzata Mańka Szulik - Prezydent Miasta Zabrze

Szanowny Pan Marian Czochara - Przewodniczący Rady Miasta Zabrze

Szanowny Pan Janusz Bieniek - Radny Miasta Zabrze

Szanowna Pani Ewa Wolnica - Naczelnik Wydziału Oświaty w  Zabrzu

Szanowna Pani Krystyna Wiśniewska - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr. 36 w Zabrzu

oraz szanowni rodzice wraz z rodzinami.

W tym wyjątkowym dniu, uczniowie naszej szkoły złożyli ślubowanie w języku polskim i angielskim zobowiązując się do godnego reprezentowania szkoły i ich samych jako odpowiedzialnych, tolerancyjnych i otwartych obywateli świata.

Kaganek oświaty został zamieniony na miecz świetlny, którym to przy wtórze muzycznego tematu przewodniego z gwiezdnych wojen, Dyrektor Mariusz Maciej Drogokupiec pasował na ucznia naszej szkoły.

Niech wiedza będzie z Tobą! Let the Knowledge be with You!, te słowa wypowiedziane przez młodych adeptów akademii międzynarodowych umiejętności językowych i postaw obywatelskich Międzynarodowej Szkoły Podstawowej w Zabrzu otworzyły im drogę w meandry wiedzy i nauki.

Wszystkim naszym uczniom oraz ich rodzicom życzymy udanego roku szkolnego, owocnej współpracy oraz niezapomnianych przygód i wrażeń.

Let MSP be with You!

Pełna fotorelacja z imprezy w galerii zdjęć